[ad_1]
Boxscores will likely be up to date as we obtain them from throughout the state.
BOYS
Class AA
Billings Skyview 67, Billings West 46
Billings Skyview;;16;15;19;17;—;67 |
---|
Billings West;;14;7;11;14;—;46 |
BILLINGS SKYVIEW: Payton Sanders 25; Cameron Ketchum 24; Abe Seybert 9; Ky Kouba 6; Trett Moseman 3.
BILLINGS WEST: Paul Brott 11; Neil Each day 9; Zach Erbacher 7; Taco Dowler 7; Teagan Mullowney 6; Gabe Hatler 2; Caden Dowler 2; Payton Williams 2.
Billings Senior 57, Belgrade 48
Belgrade;;14;12;7;15;—;48 |
---|
Billings Senior;;9;13;17;18;—;57 |
BELGRADE: Wyatt Russell 18; Ta’Veus Randle 17; Kade Schlauch 10; Austin Spangler 3.
BILLINGS SENIOR: Jacksen Burckley 20; Reagan Walker 12; Liam Romei 11; Junior Bergen 9; Ethan Wynia 3; Teylor Ronish 2.
Class A
Laurel 46, Billings Central 40
Laurel;;9;12;12;13;—;46 |
---|
Billings Central;;9;11;11;9;—;40 |
LAUREL: Emmett Renner 14; Colter Bales 11; Wylee Schnetter 9; Dalton Boehler 5; Kyson Moran 4; Richard Cortese 2; Jace McNeil 1.
BILLINGS CENTRAL: Nate Sasich 12; Brock Blatter 7; Marcus Wittman 6; Nick Pasquarello 5; Malachi Stewart 5; Clay Oven 2; Clarence Stewart 2; Junior Brackenridge 1.
Miles Metropolis 60, Glendive 53
Miles Metropolis;;12;12;17;19;—;60 |
---|
Glendive;;4;7;15;27;—;53 |
MILES CITY: Ryder Lee 18; Dalton Polesky 18; Jayden Venable 13; Logan Muri 5; Zach Welch 4; Taegan Williams 2.
GLENDIVE: Max Eaton 14; Michael Murphy 13; Taven Coon 13; Jentz Scarpolt 7; Parker Buckley 7; Basil Crisafulli 2.
Lewistown 60, Hardin 52
Hardin;;13;7;14;18;—;52 |
---|
Lewistown;;15;21;8;16;—;60 |
HARDIN: Kevion Ladson 14; Troy Hugs 8; Bryson Rogers 7; Tegan Medication Bull 6; Teivon Ramos 5; Hance Three Irons 4; Keenan Wuttnee 4; Jalen Excessive Hawk 2; Elias Stops 2.
LEWISTOWN: Royce Robinson 27; Jalen Robinson 11; Bryce Graham 6; Colin Gilpatrick 5; Fischer Brown 5; Nolan Fry 3; Luke Clinton 3.
Class B
Rocky Boy 69, Choteau 22
Choteau;;10;5;2;5;—;22 |
---|
Rocky Boy;;24;20;20;5;—;69 |
ROCKY BOY: Ben Crebs 17; Sean Gibson 17; Joe Demontiney 11; Nacona Limberhand 11; Teague Stump 3; Joe Standing Rock 3; Kenny 2; Devin Johnson 2; Isiah Limberhand 2.
Townsend 52, Whitehall 49
Whitehall;;7;15;13;14;—;49 |
---|
Townsend;;12;18;11;11;—;52 |
WHITEHALL: Kenzie Hugulet 12; Brendan Wagner 12; Mason Alexander 6; Lane Wagner 6; Flint Smith 5; Hayden Hoagland 4; Dylan Smith 4.
TOWNSEND: Ryan Racht 16; Aaron Geisser 13; Gavin Vandenacre 13; Devon Zeadow 7; Trey Hoveland 3.
Huntley Undertaking 52, Colstrip 50 (OT)
Huntley Undertaking;;8;16;13;5;10;—;52 |
---|
Colstrip;;7;5;13;17;8;—;50 |
HUNTLEY PROJECT: Noah Bouchard 18; Jake Fox 15; David Wohlfeil 11.
COLSTRIP: Caleb Cole 15; Kyler Burton 12.
Joliet 42, Roundup 33
Roundup;;5;10;4;14;—;33 |
---|
Joliet;;15;6;9;12;—;42 |
ROUNDUP: Kaide Griffith 9; Michael McHenry 8; Kylen Wolff 8; Jace Lemmel 4; Damarion Brewer 4.
JOLIET: Seth Bailey 16; Rye Brastrup 6; Wyatt Anderson 6; Hayden Ward 5; Cory Dworshak 3.
Columbus 62, Shepherd 55 (OT)
Columbus;;5;16;20;11;10;—;62 |
---|
Shepherd;;12;10;15;15;3;—;55 |
COLUMBUS: Colby Martinez 23; Caden Meier 12; Cale Chamberlin 11; Mason Meier 6; Kaeden Daniels 5; Matt Ivankovich 4; Money Kramer 1.
SHEPHERD: Malachi Warneke 14; Jaxen DeHaven 13; Colton Zubach 11; Colt Hando 9; Hayes Nydegger 4; Sam Stene 2; Connor Hash 2.
Florence-Carlton 76, Corvallis 67
Corvallis;;19;13;14;21;—;67 |
---|
Florence-Carlton;;19;21;21;15;—;76 |
CORVALLIS: Cole Trexler 20; Tanner Jessop 16; Luke Wolsky 13; Bryce Mayn 5; Donovan Potter 4; Jacob Loran 2; Aaron Powell 2; Mitchell Spinetta 1.
FLORENCE-CARLTON: Beau Neal 22; JP Briney 19; Eli Pedersen 16; Caden Zaluski 6; Levi Posey 6; Creagan Keller 3; Blake Shoupe 2; Ethan Abbott 2.
Shelby 45, Reduce Financial institution 29
Shelby;;10;11;11;13;—;45 |
---|
Reduce Financial institution;;3;9;8;9;—;29 |
SHELBY: Logan Leck 16; Rhett Reynolds 13; Trenton Emerson 12; Randon Richman 2; Aidan Torgerson 2.
CUT BANK: Peyton St. Goddard 10; Robert Reagan 8; Tate Monroe 3; Tayron Burdeau 2; Dayne Barbie 2; William Sewell 2; Dawson Vasboe 1; Chevy Burdeau 1.
Malta 66, Poplar 43
Malta;;21;16;12;17;—;66 |
---|
Poplar;;15;12;12;4;—;43 |
Class C
Plains 47, Noxon 45
Noxon;;12;12;7;14;—;45 |
---|
Plains;;8;13;15;11;—;47 |
NOXON: Jeriko Smith-Roach 13; Derrick Christensen 10; Wyatt Lackner 8; Matt Cano 7; Brody Hill 4; Cade Van Vleet 3.
PLAINS: Jayden Weeks 11; Tucker Foster 9; Gabe Gamboa 6; Duncan Chisholm 6; Nathan Feliksa 6; Parker Flock 5; Gavin Regalado 2; Garth Parker 2.
Scorching Springs 55, Charlo 52
Charlo;;11;5;12;24;—;52 |
---|
Scorching Springs;;19;13;8;15;—;55 |
CHARLO: Roper Edwards 17; Phil Marquez 16; Steson Reum 8; Keaton Piedalue 7; Nathan Clark 4.
HOT SPRINGS: Jack McAllister 17; Mario Garcia 14; Kyle Lawson 12; Quincy Kinds 7; Nathan Lawhead 3; Lincoln Slonaker 2.
Fort Benton 58, Turner 14
Fort Benton;;23;15;16;4;—;58 |
---|
Turner;;4;5;2;3;—;14 |
FORT BENTON: Hayden Diekhans 20; Devin Chicken 12; Nick Marias 9; Cody Evans 6; Jace Thompson 5; Billy Ullery 4; Jackson Schmile 2.
TURNER: Shane Kimmel 7; Trever Kimmel 4; Ryan Doyle 3.
Terry 47, Melstone 44
Terry;;12;17;6;12;—;47 |
---|
Melstone;;6;15;17;6;—;44 |
TERRY: Giammo Ferrarese 12; Wes Braddock 12; Filippo Ferretti 10; Philippe Landwehr 9; Casper Sackman 2; Abe Smith 2.
MELSTONE: Bryce Grebe 19; Tyler Kombol 14; Kerem Kutluk 7; Colby Thurston 2; Gus Adams 2.
Harlowton-Ryegate 57, Reed Level-Rapelje 24
Reed Level-Rapelje;;0;8;8;8;—;24 |
---|
Harlowton-Ryegate;;27;12;8;10;—;57 |
HARLOWTON-RYEGATE: Colter Woldstad 13; Joe Alvarez 10; Johnny Mysse 9; Ryan Fenley 9; Jason Todhunter 8; Angus Glennie 4; Tyler Cromwell 3; Hunter Harlow 1.
North Star 69, Hays-Lodgepole 59
North Star;;17;19;23;10;—;69 |
---|
Hays-Lodgepole;;14;15;14;16;—;59 |
NORTH STAR: Gavin Spicher 29; Rhett Wolery 18; Jaden Sargent 7; Ty Hansen 6; Joey Wendland 4; Gavin Clawson 2; Colton Spicher 0.
HAYS-LODGEPOLE: Daniel Henry 19; Tyshawn Shambo 15; Brandon Castillo 10; Estevan Granados 9; Isiah Denny 3; Julius Ball 2.
Sheridan 58, Lima 28
Lima;;7;9;0;12;—;28 |
---|
Sheridan;;25;13;12;8;—;58 |
LIMA: Walker Nygren 11; Peyton Haws 8; Garet Leslley 7; Zane Wendt 2.
SHERIDAN: Lane Poirier 18; Hartson Van Houton 12; Kaden Batzler 10; Braden Martin 6; Caden Theis 4; Cade Cathey 2; Coleman Gilman 2; Cole Hill 2; Colby Caldwell 2.
Park Metropolis 52, Fromberg 14
Fromberg;;4;1;0;9;—;14 |
---|
Park Metropolis;;16;17;17;2;—;52 |
FROMBERG: Brandon Dobson 5; Calvin Parker 4; Ciaran McKevitt 2; Josh Robust 2; Kamden Carr 1.
PARK CITY: Johnstone Tucker 24; Gauthier Jake 12; Kessler Ben 5; Jordet Eyan 4; Hamilton Wyatt 3; Witt Gage 2; Austin Ellerbee 2.
North Star 69, Hays-Lodgepole 59
North Star;;17;19;23;10;—;69 |
---|
Hays-Lodgepole;;14;15;14;16;—;59 |
NORTH STAR: Gavin Spicher 29; Rhett Wolery 18; Jaden Sargent 7; Ty Hansen 6; Joey Wendland 4; Gavin Clawson 2; Colton Spicher 0.
HAYS-LODGEPOLE: Daniel Henry 19; Tyshawn Shambo 15; Brandon Castillo 10; Estevan Granados 9; Isiah Denny 3; Julius Ball 2.
Dodson 76, Frazer 33
Dodson;;19;27;20;10;—;76 |
---|
Frazer;;6;9;9;9;—;33 |
DODSON: Zarek Jones 20; Michael Jaynes 19; Kadin Racine 8; Julian Benson 7; Alex Werk 7; Money Killeagle 5; Junior Stiffarm 3; Dwight Werk 2.
FRAZER: John Hotomanie 11; Kevin Ackerman 10; Ty Fourstar 9; Jonathon Jackson 3.
Broadview-Lavina 71, Absarokee 61
Absarokee;;7;20;19;15;—;61 |
---|
Broadview-Lavina;;13;21;18;19;—;71 |
ABSAROKEE: Colton Younger 34; Luke Cavendar 13; Tysen Younger 8; Taytin Younger 6.
BROADVIEW-LAVINA: Kade Erickson 25; William Sanguins 18; Hank Tuszynski 13; Hunter Brown 9; Rylan Heiken 6.
Philipsburg 60, Drummond 50
Drummond;;10;16;15;9;—;50 |
---|
Philipsburg;;13;26;11;10;—;60 |
DRUMMOND: Ethan Parke 18; Caleb Parke 10; Samuel Bryant 9; Ezna Bolotsky 4; Trey Phillips 4; Colt Parsons 4; Alec Hauptman 1.
PHILIPSBURG: Kade Cutler 21; Mayson Palen 9; Kai O’Donnell 9; Andrew Tallon 8; Brian Ward 7; Preston Metesh 4; Trevor Morrissey 2.
Plentywood 52, Brockton 39
Brockton;;16;10;4;9;—;39 |
---|
Plentywood;;17;11;13;11;—;52 |
PLENTYWOOD: Reese Wirtz 20; Chris Hagan 12; Caydon Trupe 8; Keiran Hernandez 4; Easton Tommerup 2.
Darby 59, Seeley-Swan 38
Darby;;16;11;16;16;—;59 |
---|
Seeley-Swan;;7;6;9;16;—;38 |
DARBY: Preston Smith 19; Will Martin 10; Hooper Reid 8; Cullen Duggan 8; Jackson Hirdley 7; Sawyer Towsend 3; Brandon Leavens 2; Michael Hamblin 2; Nolan Leaney 0.
SEELEY-SWAN: Oskar Murpy 9; Jason James 9; Chase Haines 9; Sawyer Shelmerdine 4; Ben Haley 4; Klayton Kovatch 2; Connor Matthew 1.
Winnett-Grass Vary 60, Jordan 33
Jordan;;3;9;9;12;—;33 |
---|
Winnett-Grass Vary;;15;12;14;19;—;60 |
JORDAN: Porter Kreider 9; Money Pierson 9; Jayden Saylor 6; Walker Colvin 4; DJ Murnion 3; B. Baker 2.
WINNETT-GRASS RANGE: Derrik Zimmerman 20; Brady Bantz 12; Walker Doman 10; Cy Nunn 8; Garrett Eickhoff 7; Layton Tucek 2; Enzo Corean 1.
Belt 61, Denton-Geyser-Stanford 28
Belt;;16;16;20;9;—;61 |
---|
Denton-Geyser-Stanford;;5;9;4;10;—;28 |
BELT: Aidan McDaniel 13; Kaimen Evans 9; Treyton Hennes 8; Garrett Metrione 8; Bridger Vogl 7; Ada Jassen 3; Aidan Bergstrom 2; Reese Paulson 2; Keaghan McDaniel -9.
DENTON-GEYSER-STANFORD: Ace Becker 16; Kain Vincent 10; Colter Howell 2.
Manhattan Christian 66, Three Forks 30
Manhattan Christian;;17;15;14;20;—;66 |
---|
Three Forks;;8;4;12;6;—;30 |
MANHATTAN CHRISTIAN: Seth Amunrud 13; Caidin Hill 12; Willem Kimm 11; Gavin Weiss 6; Logan Leep 6; Trevor VanDyken 4; Jackson Leep 4; Tebarek Hill 4; Devan Walhof 2; Mason Venema 2.
THREE FORKS: Owen Lengthy 12; Jacob Buchignani 7; Austin Allen 6; Devon Potts 2; Walker Web page 1; Ayden Warren 1; Caleb Van Vleet 1.
Scobey 82, Nashua 21
Scobey;;0;0;0;0;—;82 |
---|
Nashua;;0;0;0;0;—;21 |
SCOBEY: Aiden Fishell 18; Jayce Tande 17; Reagan Machart 15; Parker Cromwell 10; Caden Handran 8; Rio Sales space 8; Hudson Kjos 5; Addison Stentoft 1.
NASHUA: Tyler Terner 6; Llevan Viste 5; Hint Lameyer 4; Walter Laumeyer 2; Xander Pugh 2; Fletcher Clampit 2.
Harrison-Willow Creek 52, Ennis 49
Ennis;;15;10;12;12;—;49 |
---|
Harrison-Willow Creek;;8;12;20;12;—;52 |
ENNIS: Ian Swanson 16; Model Ostler 13; Jarrett Jenkins 10; Jaxson Kloote 6; Clintin Bryan 3; Cordell Severeid 1.
HARRISON-WILLOW CREEK: Joe Cima 29; Thomas Cromwell 7; Jackson Nye 4; Kyle Homner 4; Joe Cima 4; Sage Buus 4.
Savage 69, Culbertson 47
Savage;;16;12;25;16;—;69 |
---|
Culbertson;;7;13;10;17;—;47 |
SAVAGE: Sloan McPherson 30; Caesn Erickson 21; Logan Nelson 11; Sterling Thiel 5; Sayer Erickson 2.
CULBERTSON: Mike Pederson 12; Lucas Hunter 11; Colin Avance 11; Payton Perkins 6; Maurice Bighorn III 3; Carson Solem 2.
Field Elder 64, Large Sandy 57
Field Elder;;17;14;12;21;—;64 |
---|
Large Sandy;;16;10;22;9;—;57 |
BOX ELDER: Tayce St. Pierre 19; Tyrus Lamere 13; Gabe Saddler 12; Malique Rosette 11; Kayden Duran 8; Jayden Gopher 2.
BIG SANDY: Lane Demontiney 17; Cooper Taylor 15; Kody Strutz 8; Brayden Cline 8; Kade Strutz 7; Wylee Snapp 2.
Bridger 72, Lots Coups 52
Lots Coups;;8;17;6;21;—;52 |
---|
Bridger;;22;17;14;19;—;72 |
BRIDGER: Jace Weimer 10; Cooper Frank 10; Probability Goltz 9; Gilespie Quin 9; Rod Zentner 7; Zach Althoff 2; Brandon Klaassen 1.
Froid-Lake 63, Richey-Lambert 47
Froid-Lake;;11;15;17;20;—;63 |
---|
Richey-Lambert;;12;8;17;10;—;47 |
Cascade 71, Valier 28
Valier;;9;10;9;0;—;28 |
---|
Cascade;;22;12;15;22;—;71 |
GIRLS
Class AA
Billings Senior 41, Belgrade 29
Billings Senior;;15;10;12;4;—;41 |
---|
Belgrade;;6;2;16;5;—;29 |
BILLINGS SENIOR: Olivia LaBeau 10; Kara Conway 10; Allie Cummings 10; Jenna Wagner 3; Kennedy Venner 3; Lauren Cummings 3; Lily Johnson 2.
BELGRADE: Naomi Reanier 13; Olivia Wegner 10; McKenna Morris 2; Megan Smolnikar 2; Sarah Riley Morris 2.
Bozeman 56, Bozeman Gallatin 25
Bozeman;;15;12;17;12;—;56 |
---|
Bozeman Gallatin;;6;5;8;6;—;25 |
Class A
Livingston 38, Manhattan 36
Livingston;;11;10;8;9;—;38 |
---|
Manhattan;;13;8;9;6;—;36 |
LIVINGSTON: Kodie Vondra 10; Megan Nelson 9; Skylar Higgs 7; Rainna Floyd 6; Taylor Younger 4; Lily Weimer 2.
MANHATTAN: Madeline Severson 13; Ella Halverson 8; Hallie Hemingway 8; Olleca Severson 5; Sophia Duffin 4; Cayli Chapman 4.
Billings Central 42, Laurel 21
Laurel;;7;3;0;11;—;21 |
---|
Billings Central;;7;11;12;12;—;42 |
LAUREL: Morgan Maack 9; Alyse Aby 7; Becky Melcher 3; Bailey Graves 2.
BILLINGS CENTRAL: Isabelle Erickson 10; Mya Hansen 10; Molly Molvig 7; Lauren Uninteresting 6; Lily Bland 5; Maria Stewart 3; Solei Elletson 1.
Hardin 69, Lewistown 38
Hardin;;19;23;12;15;—;69 |
---|
Lewistown;;11;8;6;13;—;38 |
HARDIN: Kamber Good Luck 24; Aiyana Large Man 11; Alyssa Fairly Weasel 7; Evelyn Outdated Coyote 6; Katerina Morrison 6; Nevaeh Alden 6; Breanna Outdated Elk 5; Kylee Outdated Elk 3; Alaina Woods 1.
LEWISTOWN: Aniya Ross 17; Helaina Fowler 6; Liberty Prowse 5; Elsie Crouse 4; Brooke Weinheimer 4; Rylee Armstrong 2.
Glendive 54, Miles Metropolis 44
Glendive;;10;15;14;15;—;54 |
---|
Miles Metropolis;;9;11;10;14;—;44 |
GLENDIVE: Jillian Litwiller 27; Mallory Robinson 12; Codi Nagle 6; Madison Wahl 6; Kadence Nissley 3.
Class B
Colstrip 74, Huntley Undertaking 30
Colstrip;;18;20;20;16;—;74 |
---|
Huntley Undertaking;;12;4;10;4;—;30 |
COLSTRIP: Canzas Hisbadhorse 20; Baily Egan 14; Malea Egan 8; Addie Casterline 8; Gracie Bradley 7; Maddie BigBack 7; Addie Pontius 6; Rylin Rousseau 4.
HUNTLEY PROJECT: Macy Rose 8; Kabreena Lindeen 7; Josie Hasler 6; Macee Murphy 5; Ashley Parker 2; McKenzie Twitchell 2.
Columbus 56, Shepherd 28
Columbus;;14;15;15;12;—;56 |
---|
Shepherd;;6;8;2;12;—;28 |
COLUMBUS: Payton West 17; Reed Johnson 8; Katelyn Hamilton 8; Molly Hamilton 6; Sawyer Wiggs 5; Brooklyn Wyllie 5; Kodi Obert 3; Caitlyn Goddard 3; Catey Kimble 1.
SHEPHERD: Kaycee Kern 8; Aubrey Allison 6; Cassadie Howe 5; Lyndsey Kale 4; Bailey Hofmann 2; TayLee Abrams 1; Wilhelmina Wenz 0.
Forsyth 66, Lodge Grass 57
Lodge Grass;;13;10;13;21;—;57 |
---|
Forsyth;;16;13;16;21;—;66 |
FORSYTH: Lindsey Hein 33; Jaeleigh Hlad 9; Jade Montgomery 8; Makenna Chandler 5; Austin Brewer 2; Schiffer Cassandra 2.
Conrad 68, Rocky Boy 48
Rocky Boy;;13;17;12;6;—;48 |
---|
Conrad;;13;24;20;11;—;68 |
ROCKY BOY: Janenessa Standing Rock 19; Kodee Henderson 13; Jayci Demontiney 7; Kirsten LaMere 7; Ella Moore 1.
CONRAD: Brae Eneboe 27; Lauren Phillips 22; Sheridan Richter 6; Maggie Bender 6; Eleace Shaw 5; Riky Larspn 1; Cierra Kulpas 1.
Whitehall 57, Townsend 35
Whitehall;;16;16;12;13;—;57 |
---|
Townsend;;2;9;13;11;—;35 |
WHITEHALL: Jada Clarkson 13; Maxine Hoagland 12; Brynna Wolfe 9; Jacy Johnson 7; Meagan Johnson 4; Kendra Klapan 4; Hannah Haverland 3; Lindsay Briggs 3; Dalaney Scafani 2.
TOWNSEND: Kadyn Braaten 11; Trinity Wilson 9; Charlotte Watson 7; Mel Woodward 2; Ella Begger 2.
Malta 61, Poplar 15
Poplar;;4;1;10;0;—;15 |
---|
Malta;;25;23;2;11;—;61 |
POPLAR: Gracelyn Medication Cloud 5; Keandra Martell 3; Macey Dionne 3; Teagan Escarcega 2; Morgen Nordwick 1; Jazmyn Carrywater 1.
MALTA: Allison Kunze 16; Erica Smith 14; Maddie Williamson 14; Kylee Nelson 6; Justine Lamb 4; Lauren Tuss 3; Kylie Hunter 2.
Choteau 66, Rocky Boy 35
Choteau;;11;10;24;21;—;66 |
---|
Rocky Boy;;11;7;12;5;—;35 |
Class C
Fort Benton 47, Turner 29
Fort Benton;;9;14;11;13;—;47 |
---|
Turner;;4;7;5;13;—;29 |
FORT BENTON: Ashlee Wang 15; Aspen Giese 11; Maci Molinario 6; Emerson Giese 4; Cloe Kalmick 3; Abby Clark 3; Hailee Wang 3; Samantha Vielleux 2.
TURNER: Shyan Krass 13; Brooke Reed 6; Dakota Krass 5; Brandy Calvert 3; Emma Billmayer 2.
Park Metropolis 55, Fromberg 14
Fromberg;;3;5;3;3;—;14 |
---|
Park Metropolis;;16;18;10;11;—;55 |
FROMBERG: Siera Guffey 9; Jaycie Lowery 2; Whitney Herden 2; Lenora Shoemaker 1.
PARK CITY: Isabelle Adams 15; Abby Hoffman 13; Kendyll Story 12; Leigha Grabowska 7; Makayla Harper 3; Addie Baker 3; Haile Larsen 2.
Absarokee 42, Broadview-Lavina 32
Absarokee;;4;8;19;11;—;42 |
---|
Broadview-Lavina;;6;11;7;8;—;32 |
ABSAROKEE: Lexi Feddes 15; Makenzie Walton 8; Maggie McDowell 8; Izzy Gurie 6; Haley Richardson 5.
Bridger 52, Lots Coups 49
Lots Coups;;16;4;17;12;—;49 |
---|
Bridger;;10;16;11;15;—;52 |
BRIDGER: Hope Buessing 15; Dylann Pospisil 14; Emily Adkins 11; Kyra Kroll 5; Mya Goltz 4; Cassidy Schwend 3.
Harlowton-Ryegate 40, Reed Level-Rapelje 12
Reed Level-Rapelje;;0;5;2;5;—;12 |
---|
Harlowton-Ryegate;;18;7;13;2;—;40 |
REED POINT-RAPELJE: Abby Schladweiler 5; Riley Tinsley 4; Justice Bilharz 3.
HARLOWTON-RYEGATE: Karli Lane 14; Mesa Butler 12; Alexis Hagl 11; Breanna Dora 1.
Shields Valley 65, White Sulphur Springs 33
Shields Valley;;22;13;17;13;—;65 |
---|
White Sulphur Springs;;1;11;8;13;—;33 |
SHIELDS VALLEY: Morgan Fairchild 18; Jaeli Jenkins 15; Haven Sager 14; Aspen Sanderson 9; Perry Dominick 5; Tyler DeFord 4.
Sheridan 45, Lima 31
Lima;;1;7;7;16;—;31 |
---|
Sheridan;;9;21;6;9;—;45 |
LIMA: Taryn Martinell 15; Gracie Bravo 7; Molly Crafton 6; Kyrah Haws 2; Kara Mayer 1.
SHERIDAN: Religion Larsen 12; Desaray Tipton 10; Katie Gronning 8; Caitlyn Galiger 5; MacKenzee Fabel 4; Myckena Clark 2; Jorien Verttow 2; Simah Anson 2.
Culbertson 33, Savage 29
Savage;;4;12;2;11;—;29 |
---|
Culbertson;;9;11;6;7;—;33 |
SAVAGE: Teah Conradsen 9; Cambry Conradsen 9; Brooke Reuter 6; Taryn Hagler 3; Alexia Papka 2.
CULBERTSON: Makena Hauge 13; Megan Granbois 11; Perla Burciaga 3; Destiney Thompson 2; Koree Marchwick 2; Haleigh Buck Elk 2.
Manhattan Christian 60, Three Forks 38
Manhattan Christian;;18;13;15;14;—;60 |
---|
Three Forks;;4;10;15;9;—;38 |
MANHATTAN CHRISTIAN: Kiersten Van Kirk 21; Eliana Kuperus 12; Taylor DeVries 11; Hope Kenney 4; Ava Bellach 3; Jadyn VanDyken 3; Anna Keith 2; Katelyn Van Kirk 2; Grace Aamot 2.
THREE FORKS: Jayden Woodland 13; Ashlyn Swenson 9; Kinzee Howey 6; Jasmyn Murphy 5; Eva Parker 2; Genecis Parker 2; Fallon Web page 1.
Saco-Whitewater-Hinsdale 60, Lustre Christian 13
Lustre Christian;;2;5;2;4;—;13 |
---|
Saco-Whitewater-Hinsdale;;17;20;14;9;—;60 |
LUSTRE CHRISTIAN: Tiara Whitmus 9; Alexa Reddig 4.
SACO-WHITEWATER-HINSDALE: Kia Wasson 12; Kaitlyn McColly 12; Jaycee Erickson 11; Kelsee Cummings 8; Paige Wasson 7; Teagan Erickson 6; Kora LaBrie 4.
North Star 47, Hays-Lodgepole 34
North Star;;18;9;10;10;—;47 |
---|
Hays-Lodgepole;;8;11;10;5;—;34 |
NORTH STAR: Jade Wendland 14; Laynie Sattoriva 11; Shayla Borlaug 8; Kaytlyn Domire 7; Kenidee Wolery 5.
HAYS-LODGEPOLE: Alliya Fairly Paint 11; Nashone Shambo 6; Ella Messerly 6; Kassi Perez 5; Sierra Chandler 2; Jaedyn Chandler 2; Judema Grey 2.
Bainville 33, Fairview 21
Bainville;;5;5;14;9;—;33 |
---|
Fairview;;3;10;4;4;—;21 |
BAINVILLE: Brecklyn Pippenger 9; Kaitlyn Adkins 6; Sadie Ullmer 5; Elsie Wilson 4; Lakyn Rabbe 4; Tally Berwick 4; Micah Anderson 1.
FAIRVIEW: Emily Sundheim 11; Scout Hopes 6; Megan Asbeck 2; Emily Johnson 2.
Seeley-Swan 79, Darby 27
Seeley-Swan;;33;27;11;8;—;79 |
---|
Darby;;5;8;6;8;—;27 |
SEELEY-SWAN: Emily Maughan 19; Klaire Kovatch 18; Sariah Maughan 8; Bethany Hoag 7; Aspen Conley 6; Danielle Sexton 6.
DARBY: Amber Anderson 10; Kimmie Berry 7; Makena Hawkinson 3; America Baugus 3; Keyia Goodwin 2; Petra Mustafa 2.
Plentywood 72, Brockton 26
Brockton;;4;3;12;7;—;26 |
---|
Plentywood;;23;15;20;14;—;72 |
PLENTYWOOD: Annie Kaul 22; Paityn Curtiss 19; Mallory Tommerup 12; Ashytn Curtiss 8; Liv Wangerin 5; Emma Brensdal 4.
Dodson 61, Frazer 19
Frazer;;2;5;9;3;—;19 |
---|
Dodson;;13;14;22;12;—;61 |
FRAZER: Justine Smoker 8; Audrey Smoker 4; Bailey Beston 3; Jazmyn Windyboy 3; Lianna Jackson 3.
DODSON: Melony Fetter 16; Lindsey Fetter 16; Kataya Kill Eagle 14; Jean Jackson 6; Eire Greatest 5; Imagin Fox 4.
Jordan 56, Winnett-Grass Vary 16
Jordan;;15;16;14;11;—;56 |
---|
Winnett-Grass Vary;;5;4;3;4;—;16 |
JORDAN: Abby Pierce 16; Brenna Murnion 13; Lindsay Lawrence 9; Maggie Pluhar 6; Lacey Lawrence 6; Tori Murnion 4; Brynn Ryan 2.
WINNETT-GRASS RANGE: Zurry Moore 6; Bailey Seaholm 3; Kaitlyn Carter 3; McKenzie Smith 3; Alzae Howard 1.
Charlo 60, Scorching Springs 25
Charlo;;12;8;24;16;—;60 |
---|
Scorching Springs;;5;1;5;14;—;25 |
CHARLO: Connor Fryberger 16; Kassidi Cox 10; Mila Hawk 9; Liev Smith 7; Carlee Fryberger 7; Hayleigh Smith 5; Aryal Love 4; Brooke Alder 2.
HOT SPRINGS: Lizzy Fisher 13; Katelyn Christensen 10; Emma Rae Rasmussen 2.
Philipsburg 40, Drummond 35
Philipsburg;;11;9;15;5;—;40 |
---|
Drummond;;4;9;11;11;—;35 |
PHILIPSBURG: Rachel Ward 16; Reece Pitcher 11; Amelia Hill 6; Asha Comings 5; SaDee Lilyquist 2.
DRUMMOND: Sydney Phillips 11; Deana Parke 11; Holly Hauptman 7; Hannah Bradshaw 4; Jessie Struna 2.
Valier 55, Cascade 48
Valier;;12;17;13;13;—;55 |
---|
Cascade;;13;17;4;14;—;48 |
VALIER: Emma Valdez 23; Loni Orcutt 16; Kinley Kovatch 6; Hannah Monroe 6; Erica Ramsey 4.
CASCADE: Caybree Ludvigson 19; Jessy Barger 9; Madison Wilson 5; Sallie Orem 4; Grace Satterwhite 4; Mattison McKamey 3; Lexi Mortag 2; Alaina Barger 2.
Field Elder 76, Large Sandy 29
Field Elder;;30;17;21;8;—;76 |
---|
Large Sandy;;7;11;7;4;—;29 |
BOX ELDER: Breanna Bacon 18; Angela Gopher 15; Mieyah Sutherland 11; Kayla Momberg 9; Briello Sunchild 7; Abria Small Boy 5; Makarla Kelly 4; M. Ragged Gown 4; Tayleigh Sunchild 2.
BIG SANDY: E. Wagnor 10; M. Terry 6; J. Worrell 5; M. Bowman 4; L. Terry 2; A. Gasvoda 2.
Noxon 53, Plains 42
Noxon;;12;18;11;12;—;53 |
---|
Plains;;9;8;18;7;—;42 |
Froid-Lake 43, Richey-Lambert 16
Froid-Lake;;16;11;9;7;—;43 |
---|
Richey-Lambert;;3;4;3;6;—;16 |
[ad_2]
Source link